Kurslar va maxsus dasturlarni tamomlaganlarga Ayollarni qo‘llab-quvvatlash jamg‘armasidan mablag‘ ajratiladi.
“Ayollarga tadbirkorlik faoliyatini boshlashi uchun Xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash davlat maqsadli jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan 3 yil 6 oygacha imtiyozli davr bilan yillik 14 foiz stavkada 33 million so‘mgacha kredit ajratiladi”, — deyiladi vazirlik xabarida. bayonot.
Quyidagi dasturlar bo’yicha o’qishni muvaffaqiyatli tamomlagan ayollar kredit olishlari mumkin:
Korxonani rivojlantirish agentligi hamda Biznes va tadbirkorlik maktabi tomonidan tasdiqlangan dasturlar bo‘yicha o‘quv kurslari;
“Ishga marhamat” monomarkazlari, kasb-hunarga o‘qitish markazlari, mahallalar kasb-hunar o‘quv markazlari va xotin-qizlar tadbirkorlik markazlari yoki nodavlat ta’lim muassasalari qoshidagi kasb-hunar o‘rganish kurslarida maxsus o‘quv dasturlari.

Женщинам-предпринимателям выдадут кредиты до 33 млн сумов
«Женщинам для открытия бизнеса из средств Государственного целевого фонда поддержки женщин будет выделено до 33 млн сумов кредитов по ставке 14% годовых с льготным периодом до 3 лет 6 месяцев», говорится в сообщении министерства.
Получить заем смогут женщины, успешно прошедшие обучение по следующим программам:
учебные курсы по программам, утвержденным Агентством развития предпринимательства и Школой бизнеса и предпринимательства;
специальные программы обучения на курсах профессиональной подготовки в моноцентрах «Ишга марҳамат», центрах профессиональной подготовки, махаллинских центрах профподготовки и Центрах женского предпринимательства или негосударственных образовательных учреждениях.